Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ileri görüşlü olduğunu ve bugün yaşanan bazı olayları yıllar önce bildirdiğini söyledi.

Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ileri görüşlü olduğunu ve bugün yaşanan bazı olayları yıllar önce bildirdiğini söyledi.Erbakan Vakfı Muş Şube Başkanlığı’nın açılışı törenle yapıldı. Açılışa Vali Aziz Yıldırım, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, vakıf üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşma yapan Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın ileri görüşlü olduğunu söyledi. 

Necmettin Erbakan’ın çok önemli 2 tane hususiyete sahip bir şahsiyet olduğunu dile getiren Fatih Erbakan, bu hususiyetlerin diğer devlet adamlarında, diğer siyasilerde görmeye alışık olmadıklarını kaydetti.Merhum Necmettin Erbakan’ın aldanmayan ve aldatmayan bir lider olduğunu ve bunun birinci hususiyeti olduğunu belirten Erbakan, "Kendisini çok sevdiğimiz için, onu övelim, ona slogan bulalım diye ortaya koyduğumuz bir ifade değildir. ’Aldanmayan, aldatmayan Erbakan’ sözümüzün içi doludur. Bakın, 1992’de Türkiye Büyük Millet Meclisi konuşmasını, internette, her yerde izleyebilirsiniz. Bu konuşmayı bir kez daha izlemenizi istiyorum. 

Erbakan Hocamız, bundan çeyrek asır evvel, 1992 yılında bugün Türkiye’nin güneydoğusunda, Suriye’de, Irak’ta, İslam aleminin dört bir yanında yaşanan, canlı olarak yaşayıp gördüğümüz olayları, 25 sene evvel adeta bir videodan izler gibi, birer birer anlatıyor. Irak’ın, Suriye’nin nasıl işgal edilip, bölünüp parçalanacağını, buralardan Türkiye’ye nasıl ateş topunun sıçrayacağını, bu bölgede dış güçlerin ihdas edeceği yeni terör örgütlerinin nasıl Türkiye’nin başına bela edileceğini, nasıl adım adım büyük İsrail planına doğru yürüyeceklerini 25 sene evvel bir televizyondan, bir video görüntüsünden izler gibi anlatıyor. Bunun adına feraset derler.

 Feraset de ancak hidayet ve ilmin birleşmesiyle olur. Dış güçleri, dünya Siyonizm’ini çok iyi tanımakla olur" dedi."Erbakan hocamızın ortaya koyduğu gerçekler, bugün aynen yakin olarak yaşanmakta ve görünmektedir"Necmettin Erbakan’ın, Arap Baharı’yla ilgili yorumunu da hatırlatan Fatih Erbakan şöyle konuştu:"2011 yılında Arap Baharı olayları daha yeni başlarken, 2011 yılının şubat ayında vefatından bir ay evvel, Suriye’de, Halep’te çatışmalar, ayaklanmalar daha yeni başladığı günlerde Erbakan hocamıza sordular. Erbakan hoca, Arap Baharı hadisesinin, dış güçlerin, dünya Siyonizm’inin yeni dönemlerde kadro değiştirme operasyonu olduğunu söylemişti. 7 sene evvel bunu söylüyor. Arap Baharı olayları ilk başladığında, İslam aleminde ve Türkiye’de büyük bir coşku, sevinç ve heyecanla karşılanmıştı. İslam alemi bu dış güçlerin kuklası diktatörlerden kurtulacak, yeniden ayağa kalkacak, Müslümanlar uyanacak, dirilecek, yeni bir dönem başlayacak, İslam alemi kurtulacak diye Arap Baharı olaylarını büyük bir heyecan ve sevinçle karşılıyordu İslam aleminin önde gelen insanları. Erbakan hocamız, öyle bir dönemde söyledi sözlerini. Hatta ’Arap Baharı olayı, dünya Siyonizm’inin kadro değiştirme operasyonudur, bundan İslam alemine, Türkiye’ye Müslümanlara hiçbir hayır gelmez’ dedi, aradan 7 sene geçtikten sonra şu geldiğimiz noktadan görüyoruz. Irak’ın, Suriye’nin, Mısır’ın, Libya’nın, Yemen’in haline bakın ve Türkiye’deki IŞİD terörünün nasıl azdığına bakın. 

İşte Erbakan hocamızın 7 sene evvel herkes aksini söylerken, ortaya koyduğu gerçekler, bugün aynen yakin olarak yaşanmakta ve görünmektedir."Necmettin Erbakan’ın, terör örgütü FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’in gerçek yüzünü 30-40 yıl önce ortaya koyduğunu dile getiren Fatih Erbakan, "Erbakan Hocamız, bundan 30-40 sene evvel, bugün FETÖ terör örgütü diyenleri kötüleyenleri, ismi geçtiğinde ismini ağızlarına besmeleyle aldıkları, önlerini ilikledikleri bir dönemde, ortada 15 Temmuz, 17-25 Aralık daha yokken, bu malum örgütün iç yüzünü, neye hizmet ettiğini, kimlerin uzantısı olarak faaliyet yaptığını ortaya koymuştur. Bunun adına feraset derler ve bu feraset insanı aldanmayan ve aldatmayan lider yapar" ifadelerini kullandı."Arkalarında bırakmış oldukları güzelliklerle sadaka-ı cariyesini devam ettiriyor"Vali Aziz Yıldırım ise, Necmettin Erbakan’ın Türk siyasi hayatında unutulmaz olaylara, kararlara imza attığını ifade ederek, "Bizim inancımızda, sadaka-ı cariye denen bir şey var. Bu sadaka-ı cariye insanlar öldükten sonra bile, bu hayra vesile olan kişilere hala sevap kazandıran, hala ecir kazandıran bir durum. İşte Erbakan Vakfı da bunlardan bir tanesi. Kıymetli, merhum başbakanımız, bugün vefat etmiş olsalar bile, arkalarında bırakmış oldukları güzelliklerle sadaka-ı cariyesini devam ettiriyor. 

Burada açılacak olan vakıf şubesi, bütün Türkiye’de olduğu gibi Muş’ta da inşallah güzelliklere, hayra, hasenata vesile olacaktır. Sivil toplum kuruluşlarının yapması gereken bir takım faaliyetleri, görevleri kendileri boş bıraktıklarında neler olduğunu 15 Temmuz’da gördük. Bundan sonra bu bize ders olmalı. Bundan sonra hayra, hasenata vesile olacak bütün sivil toplum kuruluşlarını, bütün vakıfları, bütün dernekleri, bütün platformları faaliyete geçirerek toplumdaki bütün kesimlerden, hiçbir şekilde boşluk bırakmadan doldurmalı ve insanımıza sahip çıkmalıyız. İnşallah bu vakfında burada, Muş’ta güzelliklere vesile olacağına inanıyorum" diye konuştu.Konuşmaların ardından vakfın açılışı yapıldı.

Vakıf açılışı Necmettin Erbakan Muş gündemi

App Store'dan indirin